משאבות דיאפרגמה

על משאבות דיאפרגמה

משאבות דיאפרגמה בנויות מבחינה בסיסית ממערכת של שני חללים מקבילים, האחד יבש הממולא באוויר והשני רטוב וממולא בנוזל. החללים מופרדים זה מזה באמצעות דיאפרגמה גמישה שמאפשרת צמצום של הנפח עבור אחד משני החללים. עיקרון הפעולה עובד על המנגנון שאוויר בלחץ לוחץ על הדיאפרגמה מצדו האחד וכך הוא מצמצם את הנפח של הנוזל בחלל הרטוב מצדו השני.

שתי מערכות של חללים

סגירת החלל של משאבת דיאפרגמה מתבצעת על ידי שני שסתומים חד כיווניים על מנת לאפשר את הזרימה רק לכיוון אחד. בדרך כלל היצרנים המובילים בונים משאבות עם שתי מערכות חללים המקושרים ביניהם. בפעילותן של משאבות דיאפרגמה כאשר הדיאפרגמה נעה לכיוונו של החלל היבש, הדבר גורם להגדלת הנפח של החלל הרטוב. כאשר הנוזל נשאב פנימה, שסתום היניקה מתרומם, מה שמאפשר את הזרימה של הנוזל אל תוך החלל הרטוב.

מנגנון הפעולה

מנגנון הפעולה של משאבת דיאפרגמה עובד בהתבסס, על האופן בו כאשר הדיאפרגמה מגיעה לסוף מהלכה למעשה מסתיימת פעולת היניקה. החלל הרטוב התמלא ושסתום היניקה צונח בחזרה לתושבת והנוזלים אינם יכולים לשוב בחזרה. כאשר הדיאפרגמה מתחילה את תנועתה החוזרת לכוון החלל הרטוב, המלא בשלב זה בנוזל, נפתח השסתום החד כיווני של הסניקה והנוזל נפלט בעקבות הקטנת הנפח בחלל.

זרימה שוטפת

מאחר שהמנגנון עבור משאבות דיאפרגמה בנוי משתי מערכות חדרים, רטוב ויבש שמקושרות ביניהן במוט, כאשר במערכת אחת מתבצעת היניקה הרי שבמערכת השנייה מתבצעת סניקה וכך נשמרת הזרימה באופן שוטף. מחזור האוויר מנוהל באמצעות שסתום אוויר מרכזי שמפנה את האוויר הדחוס לאחד משני החללים. בעת שחלל אחד מתמלא באוויר, החלל השני משחרר את הלחץ וגורם לתנועה המחזורית במנגנון של משאבות דיאפרגמה. קיימות משאבות דיאפרגמה הפועלות באמצעות מנוע חשמלי ומיועדות לשימוש במיקרואלקטרוניקה, פרמצבטיקה וביוטכנולוגיה. ישנן משאבות סניטאריות המיועדות לכימיקלים כמו גם, משאבות דיאפרגמה פנאומטיות עבור חומרים סמיכים כמו שוקולד וחמאת בוטנים. היתרונות של משאבות אלו הוא ביכולתן לשנות את לחץ העבודה, לעבוד גם ללא נוזל ויכולת לשאוב חומרים עם מוצקים.

משאבות דיאפרגמה ממשווק איכותי

אם אתם מתעניינים בתחום של משאבות דיאפרגמה פנאומטיות או זקוקים למידע נוסף על סוג המשאבה הספציפי שיכול להתאים לצרכים שלכם, צרו קשר עם הצוות של הנסת וואקום. החברה מתמחה במשאבות תעשייתיות למגוון שימושים וצרכים. הנדסת וואקום מספקת שירות ליווי מקצועי ברכישת המכונות ושירותי טיפול שוטף ותיקונים נדרשים בעת הצורך.

לקבלת ייעוץ מקצועי
עבור העסק שלכם

חייגו אלינו 074-769-1454

או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם: